Aktuality

Čo máme nové?

Podajte pomocnú ruku – jesennou zbierkou na Charitu nám pomôžete udržať služby

pridal: charita | dátum: 11. decembra 2020 | kategória: aktuality

Obetaví zamestnanci a dobrovoľníci Diecéznej charity Žilina idú mnohokrát nadoraz, covid vie prekvapiť a zariadeniam v karanténe aj “riadne naložiť”! Sme nesmierne vďační za našich pracovníkov, ktorí ťahajú služby s plným nasadením aj v extrémne náročnom čase karantény… Dom charity svätého Kamila má najťažšie týždne za sebou, už je z karantény vonku, no v Čadci v Dome charity svätej Gianny prežívajú ťažké predvianočné obdobie!

V čase choroby sú naši seniori a ľudia bez domova ešte väčšmi odkázaní na blízkosť človeka a neustálu starostlivosť, tiež na množstvo vitamínov a liekov. Niektorí zamestnanci si tiež prechádzajú chorobou spolu s klientmi a preto je ich služba v tomto ťažkom čase extrémne náročná. Zároveň viac potrebná.

V tomto náročnom roku si ešte intenzívnejšie uvedomujeme potrebu ? modliť sa, ?‍?‍?‍? zomknúť sa a spojiť sily, aby sme dokázali efektívne a naplno slúžiť! Kvôli poklesu darov a nedostatočnému financovaniu sú naše služby v ohrození a vieme, že bez podpory verejnosti, pravidelných i jednorazových darcov, by sme mnohým z týchto ľudí nevedeli pomôcť v ich núdzi.

Podporte prosím naše služby, projekty a charitatívnu činnosť zapojením sa do jesennej zbierky na Charitu, ktorá trvá do konca decembra, v rámci vašich možností! Pomôžete nám aj ďalej pomáhať ľuďom trpiacim a odkázaným na pomoc! ĎAKUJEME!