Aktuality

Čo máme nové?

Výsledky 10. ročníka zbierky školských pomôcok

pridal: charita | dátum: 11. októbra 2019 | kategória: aktuality

Tohtoročný 10. ročník celoslovenskej zbierky školských pomôcok pomohol viac ako 600 deťom v Žilinskej diecéze. Zbierka prebiehala od 1.júna do 15.septembra 2019 na 40 zberných miestach naprieč Slovenskom. Za desaťročie fungovania zbierky darovali Slováci deťom viac ako 70 000 školských pomôcok.

Zapojili sa celé farnosti ako napr. Varín, Gbeľany, Rajec, Lietava, Ladce, Turzovka, Bytčica, Považská Bystrica Rozkvet, Beluša, Kolárovice a Petrovice. Na výzvu „S prázdnou taškou sa do školy nechodí“ reagovali jednotlivci, dobrovoľníci farských charít a aj samotné deti, ktoré sa rozhodli podeliť so svojimi rovesníkmi. Medzi vyzbieranými vecami boli použité, ale aj úplne nové školské pomôcky. Z finančných darov zamestnanci charity zakúpili potreby na výtvarnú výchovu a rysovanie, ktoré ľudia prinesú v menšej miere v porovnaní so zošitmi alebo školskými taškami.

Koncom augusta a začiatkom septembra následne prerozdelila Diecézna charita Žilina školské pomôcky 207 rodinám.

„Zapojenie sa do takejto aktivity je svedectvom toho, že si všímame aj ľudí vedľa seba a nie je nám ľahostajná situácia tých, ktorí momentálne prežívajú ťažšie ekonomické podmienky. Ďakujeme všetkým darcom a ďakujeme aj tým, ktorí sa nebáli o pomoc požiadať.“ doplnila Mgr. Zuzana Kupčuliaková, ktorá koordinovala prerozdeľovanie zbierky.