Aktuality

Čo máme nové?

Viac ako 7000 kg pomoci UA

pridal: charita | dátum: 28. marca 2022 | kategória: aktuality

ĎAKUJEME skvelým študentkám a študentom, ?ktorí už dva týždne neúnavne deň čo deň prichádzajú do Diecéznej charity Žilina a pomáhajú!

?

Už viac ako 7000 kg pomoci sme vložili do rúk ľuďom z Ukrajiny.Materiálnu pomoc pre Ukrajinu v podobe trvanlivých potravín a hygienických potrieb zabezpečili individuálni darcovia, podnikatelia a obchodné reťazce svojimi darmi ako i organizovaním potravinových zbierok vo svojich predajniach. V začiatku vypuknutia krízy boli potrebné deky a spacáky, ktoré putovali na hraničné oblasti. Zbieralo sa aj šatstvo, zdravotnícke potreby, lieky a hračky. V našich skladoch za pomoci dobrovoľníkov prebiehalo každodenné triedenie darovanej materiálnej pomoci a príprava prvotných balíčkov pomoci so základnými potravinami a hygienickými potrebami. Vďaka ochotnej pomoci študentov z troch žilinských škôl išli vďaka tímovej práci všetky procesy od triedenia, kontroly až po balenie veľmi rýchlo. Sklady Charity distribuujú základné balíčky pomoci a ďalšiu potrebnú materiálnu pomoc priamo utečencom a ľuďom poskytujúcim ubytovanie pre utečencov v Žiline a okolí.

Ako vidia svoj čas trávený v Charite samotní mladí?

Obchodná akadémia sv. Tomáša Akvinského (OATA) 23.3. Vďaka škole sme sa dozvedeli o možnosti pomáhať s balením balíčkov. Pomáhať sme sa rozhodli hlavne kvôli deťom. Je veľmi náročné opustiť svoj domov a nechať všetko doma, kde práve prebieha vojna a zažívajú tam ťažké časy. Veríme, že aspoň takýmto malým gestom pomôžeme.

OATA 24.3. Ahojte, sme študentky Obchodnej akadémie sv. TA a radi sa zúčastňujeme pomoci pre Ukrajinu. V sklade navzájom spolupracujeme pri triedení potravín či oblečenia, ktoré tu posielajú dobrovoľne ľudia aj podniky. Sme šťastné, že tu môžeme byť a veríme, že naša pomoc bude prínosom aspoň malého úsmevu v rodinách postihnutých touto krízou.

Gymnázium Kráľovnej pokoja (KAPA) 23.3. Mima, Evka, Laura, Natika a Timka. O tejto charite sme sa dozvedeli od nášho učiteľa náboženstva. Zdalo sa nám to ako dobrá a skvelá vec. Chceli sme podať pomocnú ruku ľuďom, ktorí ju najviac potrebujú. Nevieme si ani predstaviť aké to musí byť pre nich, žiť v tejto situácií a nechceli sme sa tomu nečinne prizerať a preto sme tu. Vieme, že by sa na to nedal každí, ale obetovať pár hodín strávených v sklade, kde sme dávali veci každodennej potreby do krabíc, je to najmenej, čo môžeme urobiť. Ako sme dávali tie veci do krabíc, tak nám to aspoň trošku priblížilo tú situáciu a je nám ľúto, že tieto veci ľudia potrebujú, ale nevedia si ich sami zohnať. Dúfame, že táto vojna čoskoro skončí a ľudia môžu opäť žiť svoj život naplno.

Gymnázium Kráľovnej pokoja (KAPA) 24.3. Vieme, že situácia na Ukrajine nie je ľahká, a preto sme sa aspoň takýmto spôsobom rozhodli pomôcť. Keby sme sa ocitli v rovnakej situácii, tiež by sme boli odkázaní na pomoc druhých. Nepokoje na Ukrajine síce neovplyvníme, ale vieme byť užitoční pre ľudí, ktorí stratili všetko a nemajú sa na koho obrátiť. Dúfame, že sa rodiny čoskoro stretnú a vrátia naspäť domov.GSF 24.3.Keďže sme dostali príležitosť pomôcť v týchto neľahkých časoch, rozhodli sme sa priložiť ruku k dielu. Uvedomuje si, že je to možno málo, ale i drobná a možno neviditeľná pomoc nás aj ostatných môže dopomôcť k lepším zajtrajškom.

GSF 23.3.Snažíme sa pomôcť najviac ako môžeme. Keďže ešte nemáme 18 a nemôžeme ísť pomáhať na hranice, tak sme radi, že sme sa mohli zapojiť aspoň takto.