Aktuality

Čo máme nové?

Solidarita s Balkánom, vyzbieraných viac ako 20 ton potravín

pridal: charita | dátum: 9. júna 2014 | kategória: aktuality

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do materiálnej a finančnej zbierky pre Balkán, ktorý v máji tohto roka postihli ničivé povodne. Rodiny, spoločenstvá, farnosti a firmy z celého Slovenska darovali v priebehu dvoch týždňov viac ako 20 ton potravín a materiálnej pomoci pre obyvateľov Srbska a Bosny a Hercegoviny. Materiálna zbierka skončila vo štvrtok 5. júna avšak finančná naďalej pokračuje, jej doterajší výnos presiahol 25-tisíc eur. Slovenská katolícka charita momentálne pripravuje prevoz vyzbieranej pomoci na Balkán.

V žilinskej diecéze sa do materiálnej a finančnej zbierky aktívne zapojili farnosti Horné Kočkovce, Varín, Žilina – Saleziáni, Martin a veľa individuálnych darcov. Svojou štedrosťou nás prekvapili práve tí, ktorí by sami pomoc potrebovali.

„Situácia na Balkáne po povodniach pripomína apokalypsu. Obrovské množstvo ľudí sa už nikdy nebude môcť vrátiť do svojich domov, pretože ich zničili povodne. Toto je ešte len začiatok našej pomoci, preto naše úsilie pomôcť našim slovanským bratom musí pokračovať,“ zdôraznil generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity Radovan Gumulák.

Finančnú zbierku je možné podporiť ľubovoľným príspevkom na číslo účtu 4008058424/7500, var. symbol je 213 alebo priamo na stránke www.charita.sk. Prispieť sa dá aj zaslaním darcovskej sms v tvare DMS medzera POVODNE na číslo 877. Jej cena je 2 eurá.

materiálna pomoc za Žilinskú diecézu

farníci Horných Kočkoviec naplnili 2 takéto autá