Aktuality

Čo máme nové?

S Tesco zbierkou prinášame ?predvianočnú pomoc do rodín

pridal: charita | dátum: 10. decembra 2020 | kategória: aktuality

Vianočná potravinová zbierka pomáha ľuďom v núdzi, na Slovensku sa vyzbieralo 100 ton potravín a drogérie.

Potravinová zbierka Tesca opäť pomáha ľuďom v ťažkých životných situáciách, aby prežili čo najkrajšie vianočné sviatky. Zákazníci  mohli od 19. novembra do 3. decembra 2020 darovať trvanlivé potraviny a drogériu v 153 obchodoch Tesca na Slovensku. Vyzbierať sa v nich podarilo 100 ton potravín a drogérie v hodnote viac ako 165-tisíc eur. Diecézna charita Žilina za výdatnej pomoci dobrovoľníkov vyzbierala 23,5 tony potravín a drogérie v hodnote 40-tisíc eur. Tesco po skončení zbierky rozdelí medzi spolupracujúce charitatívne organizácie aj finančnú pomoc navyše – vo výške 20 % hodnoty potravín a drogérie vyzbieraných v obchodoch. ⭐️

Slovenská katolícka charita bola cez diecézne a arcidiecézne charity prítomná v 57 predajniach po celom Slovensku, kde sa vyzbieralo viac ako  67 ton potravín a hygienických výrobkov. Okrem Slovenskej katolíckej charity reťazec pri distribúcii výrobkov spolupracoval aj s ďalšími charitatívnymi organizáciami ako Potravinová banka Slovenska, Evanjelická diakonia, Vagus a Depaul. 

Reťazec Tesco zorganizoval už 8. ročník najväčšej vianočnej potravinovej zbierky, ktorá je zároveň najtradičnejšou aktivitou svojho druhu na Slovensku. Riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku, pani Veronika Bush, uviedla: „Vďaka potravinovej zbierke dokážeme opäť pripraviť krajšie Vianoce ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Vyzbieraných 100 ton potravín v hodnote viac než 165-tisíc eur je výsledkom, na ktorý sme veľmi hrdí. Veľké ďakujem patrí všetkým zákazníkom, ktorí sa rozhodli pomôcť spolu s nami. Čoraz viac ľudí naprieč spoločnosťou pociťuje už aj ekonomické dosahy koronakrízy, preto ešte viac ako kedykoľvek  záleží na príspevku každého zákazníka. Rovnako tak ďakujeme kolegom z Tesca za ich dobrovoľnícku pomoc v obchodoch. V neposlednom rade sa chceme poďakovať charitatívnym partnerom, pretože vďaka ich zapojeniu sa podarí darované výrobky bezpečne a rýchlo doručiť ľuďom v núdzi.“ 

Zákazníci, ktorí sa ešte nestihli zapojiť alebo chcú pomôcť spolu s Tescom ešte viac, môžu naďalej využiť rýchlu a jednoduchú možnosť darovania potravín z pohodlia a bezpečia svojho domova cez službu Tesco Online nákupy. Pri svojom online nákupe majú nakupujúci na výber spomedzi šiestich pripravených balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur. Doteraz zákazníci darovali zhruba tisíc balíčkov pomoci – aj potravinová zbierka prebiehajúca online tak pomáha pripraviť krajšie Vianoce ľuďom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Aby Tesco pomohlo ešte viac, každoročne medzi spolupracujúce charitatívne organizácie rozdelí aj finančnú pomoc navyše vo výške 20 % hodnoty potravín a drogérie vyzbieraných v obchodoch Tesca. Rovnako to je aj tento rok pri 8. edícii obľúbenej potravinovej zbierky.

„Solidarita a štedrosť darcov, ktorí sa zapojili do najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku nám dáva nádej, že aj ľudia v núdzi zažijú požehnané vianočné sviatky. Dlhoročná spolupráca s Tesco pomáha každoročne tisíckam jednotlivcov a rodín v neľahkých životných situáciách, v ktorých sa ocitli,“ uviedol Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.