Aktuality

Čo máme nové?

Public relations už nie je veľká neznáma

pridal: charita | dátum: 30. júna 2015 | kategória: aktuality

Diecézna charita Žilina zorganizovala ďalšie vzdelávacie stretnutie pre dobrovoľníkov charity zamerané na médiá. Dňa 19. mája 2015 (utorok) o 14.00 hod. sa v pastoračnom centre N3 v Žiline stretlo 23 účastníkov z rôznych farností diecézy.

Prečo je dôležité PR (public relations) aj v oblasti charitnej služby a cez ktoré komunikačné kanály môžeme osloviť verejnosť, hovoril Tomáš Horváth, pracovník Slovenskej katolíckej charity.

Podelil sa aj s mnohými zaujímavými nápadmi a príkladmi z praxe pri tvorbe rôznych celoslovenských kampaní a podujatí, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre miestne farské charity.

Dobrovoľníci si mohli vyskúšať aj svoje mediálne zručnosti priamo na mieste pri tvorbe textu zameraného na oslovenie potenciálneho darcu alebo sponzora materiálnej pomoci a tiež príspevku do miestneho rozhlasu o zbierke školských pomôcok.

V rámci projektu MOSTY CHARITY pripravujeme 16. júna 2015 ďalšie vzdelávanie pre dobrovoľníkov farských charít a tých, ktorých láka služba charity vo farnosti. V súčasnoti pôsobí niekoľko desiatok dobrovoľníkov v 15 farských charitách v Žilinskej diecéze. Bližšie informácie o stretnutí uverejníme začiatkom júna na www.charitaza.sk.