Aktuality

Čo máme nové?

Pomóóc, ktorá pomáha

pridal: charita | dátum: 20. júla 2022 | kategória: aktuality

Dobrodružstvá v Žiline či 14 kresiel v pohybe ?

Milujem nečakané výzvy, ktoré prekvapia hoc aj ? v piatok podvečer. Vedia človeka aj „vyšťaviť“, no oveľa viac naplniť radosťou a naštartovať do služby… Diecézna charita Žilina naštartovala charitnú dodávku ?

Ani sme netušili, aké dobrodružné môžu byť cesty centrom Žiliny. So súhlasom kompetentných ?? sme vošli do záhadného bludiska ?️ pešej zóny okolo pošty, čo sa nám zdalo najbližšie. Dostať sa do cieľa ? však nie je len tak ⛔️ a hoci Janko lavíroval skúsene najrôznejšími uličkami, každý pokus skončil „slepou“, vždy sa pred nami nečakane objavili stĺpiky, cez ktoré sa nedalo pokračovať a donútili nás otočiť sa. V jednej chvíli Janko diplomaticky, s úsmevom na tvári, zahlásil „musím už ísť, pre syna do škôlky“ ?‍♂️…takto milo nám on z miesta činu ušiel (?zodpovedný tato troch synov?‍?‍?).

Volant nám, dvom „chariťáčkam“?, pravdaže nechal. Pekne sme vyšli, vošli vstupom okolo MÚ… ?cúvaním či vpred, i pomedzi betónové stĺpiky, šlo všetko ako po masle?

CHARITA je pomoc, ktorá nás baví a napĺňa ❤️

To bol ten piatoček, keď Školské sestry sv. Františka?? darovali skrinku pre Centrum podpory Charita Žilina a14 kresiel ?pre Ukrajinský Dom Žilina – Український Дім Жиліна – Ukrainian House Žilina, kde budú zmysluplne využité pre ľudí, ktorí našu pomoc potrebujú. ĎAKUJEME!