Aktuality

Čo máme nové?

PO NIČIVOM TORNÁDE NA MORAVE JE POMOC PREPOTREBNÁ

pridal: charita | dátum: 30. júna 2021 | kategória: aktuality

…aj 30. júna padla vhod. Každá ruka je dobrá!

❤️

Tomáš a Vlado, naši dvaja srdcom chariťáci z Diecéznej charity Žilina, nechali kus srdca a tiež svoj pot v horlivej pomoci našim susedom v Moravskej Novej Vsi. Po ničivom tornáde z 24.6.2021 odpratávali z okolia kostola a fary suť, na streche kostola a vlastne v celej obci je roboty “ako na kostole”. Miestny pán farár, otec Marián Kalina, rodák zo Žiliny, a tiež obyvatelia, ktorých nešťastie pripravilo o strechu nad hlavou, sú vďační za každú modlitbu či iný druh pomoci.

Zbierka na južnej Morave po ničivej katastrofe. Na pomoc susedom na južnej Morave vyhlásila Slovenská katolícka charita celonárodnú zbierku. Ľudia zo Slovenska môžu posielať finančnú pomoc pre ľudí, ktorí prišli o všetko, prostredníctvom stránky alebo účtu Charity. „Máme možnosť vyjadriť solidaritu ľuďom zasiahnutým katastrofou, ktorá nás minula len o vlások,“ hovorí generálny sekretár SKCH Erich Hulman a vyzýva ľudí k pomoci. „Sme v pozícii tých, ktorí boli pred touto katastrofou, chvalabohu, uchránení a máme prostriedky na to, pomôcť aspoň čiastočne vyrovnať sa so stratami. Slovensko by malo ukázať prirodzenú ľudskú solidaritu, keďže Česká republika je nám najbližším partnerom v mnohých oblastiach,“ dodáva. Dary zo zbierky budú použité na humanitárnu pomoc najviac zasiahnutým rodinám a jednotlivcom v regióne Brěclavsko a Hodonínsko. Na konkrétne využitie daru dohliadne lokálny partner SKCH, Diecézní charita Brno, ktorá už na danom mieste operuje a ktorá taktiež vyhlásila zbierku na pomoc ľuďom zasiahnutým náhlou prírodnou katastrofou.Podľa záchranárov si tornádo spojené so silnými búrkami, prívalovým dažďom a krupobitím pripravilo niekoľko tisíc ľudí o bývanie, niektorých aj o život.Finančnú pomoc pre ľudí, ktorá sa do piatkového rána zobudili bez strechy nad hlavou, môžete posielať prostredníctvom:

alebo na účet SK93 1100 0000 0029 4546 3097, variabilný symbol 859. ? Za každý dar ďakujeme! Ďakujem aj vám, kolegovia, za dnešnú obetavú službu! A otcovi Zdenkovi Pupíkovi za sprostredkovanie možnosti pomôcť.