Aktuality

Čo máme nové?

Novootvorený E-SHOP Slovenskej katolíckej charity

pridal: charita | dátum: 21. októbra 2011 | kategória: aktuality

Slovenská katolícka charita (SKCH) otvorila na svojej webovej stránke internetový obchod: E-shop. E-shop SKCH ponúka výrobky z misií v zahraničí, rôzne predmety s logom SKCH, ale rovnako i výrobky, ktoré vyrábajú klienti zariadení fungujúcich v rámci arci/diecéznych charít na celom Slovensku.

V E-shope SKCH nájdete napríklad ručne maľované obrázky z Haiti, ktoré pochádzajú z dielne v meste Jean Rabel – sever krajiny. V nej pracujú mladé dievčatá, ktoré sa učia rôznym remeslám a vyrábajú viacero tradičných výrobkov. Alebo môžete niekoho blízkeho potešiť košíkmi z listov miestnych paliem, ktoré vyrába remeselníčka z Bombardopolisu (sever Haiti). Vianočné pohľadnice, ktoré e-hop ponúka, sú ozdobené kolážou zo sušených banánových listov. Vyrobili ich mladí ľudia z Croix-des-Bouquets ( štvrť v Port-au-Prince), kde je ich činnosť zastrešená komunitou malých sestier sv. Terezky.

Pohodlne si tiež môžete vybrať zo sortimentu tričiek a iných predmetov s logom SKCH, alebo z radu keramických výrobkov, či drevených hračiek , ktoré pochádzajú z dielne klientov v zariadeniach fungujúcich v rámci arci/diecéznych charít na celom Slovensku. Stačí kliknúť na stránku www.charita.sk, na ktorej nájdete odkaz na E-shop SKCH alebo jednoducho na www.charita.sk/eshop/ Kúpou týchto výrobkov a predmetov môžete urobiť radosť svojim blízkym, či sebe a zároveň tým podporíte činnosť a aktivity Slovenskej katolíckej charity.