Aktuality

Čo máme nové?

Naše deti na púti a výlete v Taliansku

pridal: charita | dátum: 6. októbra 2022 | kategória: aktuality

Centrum pre deti a rodiny sv. Filipa Neriho na výlete v 🇧🇬 Taliansku

Vďaka dobrotivosti a štedrosti donorov vycestovali deti a mladí dospelí na 3-dňový poznávací pobyt do severného Talianska. Prvou zastávkou bola Padova, jej najnavštevovanejšie miesto – Bazilika sv. Antona Paduánskeho s relikviami patróna mesta. Pamiatku sv. evanjelistov sme si mohli uctiť pri hroboch sv. Marka a Lukáša v chráme sv. Justíny, prvej mučeníčky z čias prenasledovania prvých kresťanov.

🌞

„Vôňa Talianska je jemná no zároveň veľmi intenzívna. Skrýva slnko, vinohrady, more, ale zo všetkého to najdôležitejšie sú poklady Cirkvi, pamiatky našich svätých. Navštívili sme Baziliku svätého Antona Paduánskeho, ktorého sme prosili o vyprosenie milostí. V Bazilike svätej Justíny sme boli poprosiť o milosti. Tiež ma oslovil svätý Leopold Mandič. Aj keď bol nižšieho vzrastu, jeho milosrdenstvo a pokora boli ohromujúce,“ delí sa s nami Evka Kukurdíková.

“Čo sa ma však najviac dotklo, boli hrobky evanjelistov svätého Lukáša a Matúša. Tých, ktorí stáli bok po boku s Ježišom, zapísali jeho slová v evanjeliu, ktoré je pre nás bezodnou studňou múdrosti. Domov som si odniesla vďaku, že som mohla navštíviť tieto vzácne miesta, no tešila som sa aj na Slovensko 🇸🇰 a moju rodinu,“ hovorí Evka.

🏖

Po ochutnávke pravého talianskeho kapučína a občerstvenia sme sa išli pokloniť pamiatke sv. Leopolda Mandiča. Ubytovaní sme boli v letovisku Bibione, kde deti potešilo večerné kúpanie. Mnohé z detí videli more prvýkrát.

V pondelok sme sa presunuli do Gardalandu – zábavného parku s množstvom atrakcií. Utorok bol dňom kúpania, slnka a mora.