Aktuality

Čo máme nové?

Najmilší koncert

pridal: charita | dátum: 26. apríla 2022 | kategória: aktuality

Vyspievali si zlato. Rozmanín, folklórna skupina Centra pre deti a rodiny sv. Filipa Neriho, sa cez víkend zúčastnila 31. ročníka súťaže Najmilší koncert roka, ktorú organizuje Úsmev ako dar. Za celú históriu v súťaži vystúpilo viac ako 25-tisíc detí. V tomto roku získali dievčatá, naše chariťáčky, vo svojej kategórii za spev zlato, za tanec striebro.

Veľmi sa tešíme, že po 2 ročnej prestávke, kedy bola súťaž online, sme sa mohli stretnúť naživo. Každý talent bol ocenený, vyzdvihnutý jeho vnútorný prínos, vklad a potenciál, na nikoho sa nezabudlo. Je nádherné, že koncert nie je prioritne zameraný na výkon, ale na podujatí dominuje pedagogika vyzdvihnutia osobnostných kvalít, darov, talentov, výchovy.

Organizátori tento deň mimoriadne precízne a kvalitne pripravili, cítili sme sa veľmi dobre. Deťom z Centra pre deti a rodiny prospieva a majú veľmi radi, keď sa vychádza z každodennej rutiny. Príležitosť stráviť tento výnimočný deň ako výlet a pekný spoločný čas je zvlášť po dlhom čase “pandemickej izolácie” pre ne skutočne naplno vychutnanou odmenou. Vystúpiť pred živým publikom je úplne jedinečný zážitok. Blahoželáme a deťom prajeme veľa radosti v rozvíjaní darov! Možnosť vyniesť svoje talenty na verejnosť je pozitívnym prínosom pre ich sociálny aj osobnostný rozvoj.

Blahoželáme a prajeme veľa radosti v neustálom rozvíjaní darov a talentov, ktoré sú v každom dieťati výnimočné a jedinečné!