Aktuality

Čo máme nové?

Mimoriadna letná Tesco zbierka

pridal: charita | dátum: 19. júna 2020 | kategória: aktuality

Slovenská katolícka charita spolu s arcidiecéznymi a diecéznymi charitami sa každoročne na jeseň zúčastňuje najväčšej potravinovej zbierky na Slovensku a pomáha tak ľuďom v núdzi a sociálne slabším rodinám. Každý rok sa zvyšuje hodnota vyzbieraných darov, tento rok na jeseň sa uskutoční už 8. ročník obľúbenej potravinovej zbierky Tesca. Aj teraz Tesco promptne reaguje na zložitú situáciu mnohých rodín, ktoré sa za súčasných okolností ocitli v núdzi. Ľuďom v ťažkej situácii reťazec počas koronakrízy pomohol doposiaľ najväčším jednorazovým darom potravín a ďalších potrebných výrobkov v hodnote viac ako 172-tisíc eur. Tým, ktorí to teraz najviac potrebujú, pomôže Tesco spoločne so zákazníkmi ešte viac, a to zorganizovaním mimoriadnej letnej potravinovej zbierky. Zákazníci môžu počas 10 týždňov darovať trvanlivé potraviny vo všetkých 152 obchodoch Tesca na Slovensku.

Potravinová zbierka bude prebiehať rekordne dlhý čas od 19. júna do konca augusta, a to vo všetkých 152 obchodoch na Slovensku. Zapojiť sa môžu všetci zákazníci, ktorí sa pri svojom bežnom nákupe rozhodnú zakúpiť trvanlivé potraviny navyše a darovať ich ľudom v núdzi. Môže ísť o rozličné produkty zo sortimentu trvanlivých potravín – napríklad ryžu, cestoviny, múku, cukor, olej, konzervy, zaváraniny, čaj či kávu. Samotné darovanie potravín je veľmi jednoduché a bezpečné: stačí ich odovzdať do vyznačeného miesta za pokladničnou zónou.

Vzhľadom na čas trvania zbierka prebieha bez dobrovoľníkov. Pomôcť môžete aj zdieľaním informácie o tejto aktivite so svojou rodinou a priateľmi na sociálnych sieťach.

Zdroj: