Aktuality

Čo máme nové?

Godzone team v Diecéznej charite Žilina

pridal: charita | dátum: 27. októbra 2022 | kategória: aktuality

NEVZDÁVAJ TO! …ani s výrobou hlinených dukátov to dobrovoľníčky z teamu GODZONE tour nevzdali…

Dobrovoľníci z Godzone teamu si prišli zažiť Charitu zblízka, vstúpili na chvíľu do štyroch druhov služieb. Na Centre DCHZA vyrábali dukáty, v Dome charity sv. Kamila vzali 👩‍🦽 ľudí na prechádzku, v Centre podpory privoňali k práci s odídencami a v Dome charity sv. Vincenta 🎻 zahrali a zaspievali piesne na želanie ľuďom, čo prišli z ulice, aby sa zohriali a dali si teplú polievku.

Anička z Tatier sa pri dnešnej službe výroby dukátov z hliny cítila “ako keď Ježiš umýval učeníkom nohy 💦🦶, tak ja si pripadám, keď robím dukáty pre uličníkov, ľudí žijúcich na ulici”.

“Pre mňa táto služba ľuďom znamená, že prispievam k celkovému spoločenskému dobru a zároveň sa osobnostne budujem, výroba dukátov z hliny rozvíja vo mne vytvrvalosť a trpezlivosť, myslím na ľudí, pre ktorých dukáty robím, zároveň na Ježiša 😍, ktorého v nich vidím,” takto to celé vníma Lucka z Považskej Bystrice.

“Robte malé veci 🐜 s veľkou láskou…🐘 s týmto citátom sa mi spája Charita. Vyskúšala som si výrobu dukátov, čo je len prvý krok cesty k pomoci. Robím len malý dukát, no verím, že prinesie 🌏 veľkú lásku.” Miriam z Ružomberka

Lívia sa cíti na Charite ako voda v rybe 🐟… “som celkovo vďačná, že si ma Pán vie aj takto použiť.”

Godzone ste 🔝 TOPKOVÍ 🔝, fandíme vám!