Aktuality

Čo máme nové?

Diecézna charita Žilina sa zapojí do 7. ročníka najväčšej Potravinovej zbierky na Slovensku

pridal: charita | dátum: 21. novembra 2019 | kategória: aktuality

Žilina 19. novembra 2019 –  Diecézna charita Žilina sa tento týždeň zapojí do 7. ročníka najväčšej Potravinovej zbierky na Slovensku.  V 10 obchodoch Tesco v Žilinskej diecéze ( HM Žilina – Košická, HM Žilina – Obvodová, HM Martin, HM Považská Bystrica, HM Čadca, HM Púchov, SM Rajec, SM Turzovka, SM Krásno nad Kysucou, EX Lednické Rovne)

môžu zákazníci od štvrtka 21. novembra 2019 až do soboty 23. novembra 2019 nakúpiť potraviny a drogériu pre ľudí v núdzi. Novinkou je tento rok online verzia Potravinovej zbierky, prostredníctvom ktorej môžu zákazníci pomôcť aj z pohodlia svojho domova. Stačí vybrať si z pripravených balíčkov pomoci a Tesco zabezpečí, aby sa dostali k tým, ktorí ich najviac potrebujú.

„Počas minuloročnej zbierka sa nám podarilo vyzbierať vyše 24 ton trvanlivých potravín a drogérie v hodnote viac ako 40-tisíc eur, ktoré pomohli  viac ako 400 sociálne slabším rodinám a jednotlivcom v núdzi v našej diecéze“, uviedol riaditeľ Diecéznej charity Žilina Peter Birčák.

Ako sa dá zapojiť v obchodoch?

Do Potravinovej zbierky Tesco sa môžete zapojiť každý deň od štvrtka 21. novembra 2019 až do soboty 23. novembra 2019 medzi 10.00 hod. až 20.00 hod. Stačí nakúpiť trvanlivé potraviny ako cestoviny, cukor, múku alebo drogériový tovar v jednej zo 10 uvedených predajní Tesco a darovať ich dobrovoľníkom charity v predajniach.

,,Tesco navyše daruje finančný príspevok vo výške 20 % z hodnoty všetkých vyzbieraných produktov v obchodoch aj prostredníctvom našich Online nákupov na podporu činnosti charity. Veríme, že spoločne prekonáme minuloročný rekord!“ hovorí Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesco na Slovensku.

Ako sa dá pomôcť online?

Prvýkrát môžu zákazníci Tesco pomôcť ľuďom v núdzi aj cez internet – cez Tesco Online nákupy. Stačí, ak k svojmu nákupu doplnia niektorý zo šiestich balíčkov pomoci v hodnote od 5 do 12 eur pre rodiny aj seniorov:

•          Základný balíček pomoci – 5 EUR

•          Veľký balíček pomoci – 12 EUR

•          Balíček pomoci pre domácnosti – 7 EUR

•          Balíček pomoci pre rodičov samoživiteľov – 12 EUR

•          Balíček pomoci pre seniorov v núdzi – 12 EUR

•          Balíček pomoci pre rodiny v núdzi – 12 EUR

Nezáleží na tom, aké množstvo potravín alebo drogérie darujete, hlavné je to, že sa zapojíte a spoločne tak pomôžeme tam, kde je to najviac potrebné. Aj malá pomoc môže mať veľký význam.

viac inormácií