Aktuality

Čo máme nové?

Blízko pri človeku – uvádzame unikátnu výstavu fotografií

pridal: charita | dátum: 12. novembra 2018 | kategória: aktuality

Slovenská katolícka charita v spolupráci s Diecéznou charitou Žilina predstavuje verejnosti sériu inšpiratívnych životných príbehov svojich klientov, ktorým napriek obrovským prekážkam a ťažkému osudu, dokázala pomôcť. Sedem príbehov si môžete pozrieť v priestoroch OC Mirage v Žiline v dňoch 16.-25. novembra 2018.

Za každým človekom v núdzi je ťažký životný príbeh. Vie to aj Slovenská katolícka charita, ktorá sa na Slovensku stará o vyše 23 000 klientov. Dlhoročné skúsenosti s ľuďmi sa teraz Charita rozhodla priblížiť cez sedem skutočných životných príbehov.

„Teší nás, že môžeme po prvýkrát v takejto forme verejnosti predstaviť príbehy bežných, no zároveň neobyčajných ľudí, ktorí zažili pád na úplné dno, taký, ktorý si mnohí z nás ani nevieme predstaviť, našli v sebe silu bojovať, a túžiac po zmene sa rozhodli prijať našu pomocnú ruku,“ hovorí Erich Hulman, generálny sekretár Slovenskej katolíckej charity.

Každý zo siedmych dosiaľ nepoznaných, príbehov je bez prikrášlenia reálny. Svedectvá klientov i pracovníkov spracovala Charita nielen do textovej, ale aj vizuálnej podoby, pod taktovkou mladého talentovaného fotografa Adama Khaleda.

Výstavu fotografií uvádzame pri príležitosti sviatku sv. Alžbety Uhorskej, patrónky charity (17. november) a Svetového dňa chudobných (18. november).

Web k výstave – www.blizkopricloveku.sk